width Reakció Scall Fast SF Jobbik Jobbikos jobboldali nemzeti radikális érzelmű politika hírek viccek én

2015. február 24., kedd

Google+ Scall Fast

We do it all day. Let us teach you what we've learned. Learn how the experts market their startups. Grab the free ebook.
From our sponsors
 

 

Google+ Scall Fast
SF // via fulltextrssfeed.com

A demokrácia kártékony, rosszabb mintha bohóckodás lenne. Anarchia? Nem, ez irányított rombolás, A l...
2/23/2015 3:33:02 AM

A demokrácia kártékony, rosszabb mintha bohóckodás lenne. Anarchia? Nem, ez irányított rombolás, A leggonoszabb erők tudtak kitalálni ilyen ördögi logikájú rendszert, amiben a népnek esélye sincs felismerni és érvényesíteni saját érdekeit. Hogy ezek a legelvetemültebb hatalomra törők történetesen cionisták és zsidók, arról nem mi tehetünk. A radikálisok is csak azt látják, ami van. Aki megtiltaná a valóság felismerését, kibeszélését és lereagálását, az a sanda szándékú és a szélsőséges, nem pedig azok a hazafiak akik tisztában vannak a háttérhatalom szándékaival.

Aminek nemzeti ÉS nemzetközi szinten lehet ellenállni. Nem véletlen támadják pl. az oroszbarát, antineolib, anticion, usraelt bíráló személyeket, szervezeteket. A liberális patkánymédia sem ok nélkül hamisít és spicliskedik a nemzeti oldal kárára. Amíg teheti, ebben az embertelen rendszerben.

Perge Ottó, és érdemes a többi elemzését is elolvasni, ott a kuruc keresője

A liberális demokrácia mint a nemzeti sorskérdések megoldásának egyik fő akadálya

https://kuruc.info/r/7/139810/

A veszprémi időközi választás körül keltett purparlé, a Kész Zoltán nevű „baloldali közös jelölt" idióta megnyilvánulásai, Gyurcsány gitáros fellépése, a Kubatov-kommandók ismételt lelepleződése, valamint a Jobbik középre kacsintása mind-mind ugyanazon tényt támasztja alá: a demokrácia jelenlegi formájában kifejezetten akadályozza a magyar nemzet előtt álló sorsdöntő kérdések megoldását.

Mert nem csupán arról van szó, hogy szánalmas, nevetséges, abszurd a demokratikusnak nevezett színjáték. Hanem arról is, hogy a nyugati világban meghonosított úgynevezett liberális demokrácia a hazaárulást, a hazudozást, a butaságot és a szolgalelkűséget jutalmazza, a hazafiságot, az áldozatkészséget, az őszinteséget, a műveltséget és a gerincességet pedig bünteti. Ez a fajta „demokrácia" tehát egy kétségbeejtő morális és szellemi hanyatlást idéz elő, melynek hatásait már napjainkban is érezzük, de a hosszú távú következményei beláthatatlanok. Hasonlóképpen súlyos bajok származnak abból a tényből, hogy a nyugati országokban uralkodó liberális „demokráciák" a közéletben egy olyan politikai nyelvezet elfogadását tették kötelezővé, amely teljes mértékben kizárja az igazán fontos ügyek megtárgyalásának még a lehetőségét is.

A demokrácia elméletének megteremtői úgy gondolták, hogy a választások előtti időszak kiváló alkalom lesz a közösségük sorsáért felelősséget érző „polgárok" számára a nemzetük előtt álló feladatok alapos és őszinte megtárgyalására. Ehhez képest minden egyes választást megelőzően a versengő pártok és jelöltek trükkök százait és ezreit vetik be az ellenfeleik és a választóközönség félrevezetése céljából. Győzni az fog, akinek sok pénze van, hihetően hazudozik, és természetesen szigorúan tartja magát a polkorrektségnek nevezett üres fecsegéshez és mellébeszéléshez. A veszprémi időközi választás kampányában sem kerültek szóba azok a túlzás nélkül sorsdöntőnek nevezhető kérdések, melyek megoldása nélkül rövid idő múlva katasztrofális állapotok fognak uralkodni Magyarországon. Ehelyett a rejtélyes okokból magát „baloldalinak" nevező Kész Zoltán hülyeségeit kellett hallgatni, Gyurcsány gitárral a kezében pózolt, és a „polgári Magyarországról" kezdett üres frázisokat pufogtatni.

Történik mindez akkor, amikor Magyarország sorsa véglegesen megpecsételődni látszik. Hazánk néhány évtized múlva a magyarok számára teljesen élhetetlen ország lesz. (Sok helyen, főleg az ország egyes északi és keleti régióiban, az ipar tudatos tönkretétele és a cigánybűnözés miatt már ma is az.) Az okokkal a radikális hazafiak tisztában vannak, a szélesebb közvélemény azonban továbbra is a tudatosan keltett tévképzetek és illúziók rabja.

A mellbevágó tények ugyanis az alábbiak:

1. Amikor a mai tizenéves korosztály eléri a nyugdíjkorhatárt, akkor már az országban mindenütt olyan állapotok fognak uralkodni, mint napjainkban azokon a településeken, ahol a cigányság arányszáma megközelíti vagy meg is haladja az 50%ot. Egész Magyarország olyan lesz, mint manapság Miskolc vagy Ózd leginkább elcigányosodott kerületei. A köz és jogbiztonság megszűnik, az utcán cigánybandák garázdálkodnak, az idős magyarok pedig - mostani gyermekeink - lakásaikba bezárkózva, rettegve várják a halált

2. Amikor a mai tizenévesek elérik a nyugdíjkorhatárt, a nyugdíj az elmúlt régi világ egy távoli, szép emléke lesz csupán. Egyes megalapozottnak tűnő számítások szerint egyébként már a mai 50 évesek is a legjobb esetben arra számíthatnak, hogy mostani fizetésük egyharmadát (!) kapják meg nyugdíjként. És még örülhetnek, mert az utánuk jövő generációknak még ennyi sem fog jutni. Józan ésszel nem nehéz belátni, hogy egy-két millió dolgozó magyar nem lesz képes eltartani két-három millió nyugdíjast és két-hárommillió cigányt.

3. A magyarság körében a születések száma 1957 óta kevesebb, mint a nemzet fenntartásához szükséges lenne, és 1981 óta évente egy kisváros lakosságával csökken a népesség. A nemzetünk megsemmisülésével fenyegető népességfogyás ütemét az elmúlt évtizedek során nem hogy megállítani, de csökkenteni sem sikerült. A jelenlegi világrend illetve a „liberális demokrácia" keretei között soha nem is fog sikerülni. A következmények (elöregedés, a nemzet életerejének hanyatlása, a nyugdíjrendszer válsága) pedig nem a távoli jövőben jelentkeznek, hanem már napjainkban is.

4. Jól láthatóan a nyugati világ urainak egyik legfontosabb célkitűzése, hogy a bevándorlás révén egy kevert fajú, a nemzeti tudattól, hagyományoktól megfosztott európai népességet hozzanak létre. Mivel Magyarország is Európa része, az idegen etnikumok invázióját nem leszünk képesek elhárítani. Amikor a mostani tizenéves korosztály eléri a nyugdíjkorhatárt, egy kevert népességű, etnikai konfliktusoktól sújtott, erőteljes muzulmán befolyás alatt álló Európában fognak élni.

5. Mivel a hatalmassá növesztett várakozások ellenére sem a rendszerváltás nyomán, sem az EU-ba történő beléptetésünk következtében egy jottányit sem közelített a nyugat-európai szinthez a hazai bérszínvonal, ezért – és a világban zajló gazdasági folyamatokat látva – teljes bizonyossággal kijelenthető: az EU keretei között maradva Magyarországnak a leghalványabb esélye sincs arra, hogy polgárai számára valaha is tisztességes életszínvonalat biztosítson

6. A globális pénzügyi elit hazánkra is gyakorolt borzasztó nyomása nemhogy csökkenne, de kifejezetten erősödni fog az előttünk álló években. Amennyiben például az USA és az EU között valóban megszületik a szabadkereskedelmi egyezmény, akkor a magyar iparnak és mezőgazdaságnak még talpon álló maradéka – kis- és középvállalkozások sokasága – végérvényesen a padlóra kerül. Onnantól kezdve mindegy lesz, hogy milyen összetételű kormány irányítja Magyarországot, mert semmiféle gazdasági jellegű kérdésben sem lesz többé semmiféle hatásköre.

7. A Nyugat minden jel szerint háború árán is meg kívánja akadályozni Oroszország és Kína további erősödését. Akár lesz háború, akár „csupán" éles szembenállás jellemzi majd a Nyugat és Oroszország (illetve Kína) kapcsolatait, a „frontvonalban" lévő Magyarország mindenképpen súlyos (gazdasági, politikai, ne adj Isten katonai) árat fizet majd.

8. Végül, de korántsem utolsó sorban: a rendszerváltás óta évről-évre növekszik a zsidó lobbi befolyása Magyarországon. A Jobbik ugyan kétségkívül szeretné megtörni a zsidóság hazánk felett gyakorolt hatalmát, súlyos kérdés azonban, hogy az egyre inkább mérsékelt arculatot öltő radikális párt képes lesz-e egymagában szembeszállni a nyugati világ egésze fölött teljhatalmat gyakorló, irdatlan erejű hatalommal? Márpedig tisztában kell lennünk azzal, hogy mindaddig, amíg a cionista elit uralja hazánkat is, addig a legcsekélyebb esély sincsen a fentebb említett nemzeti sorkérdések megoldására.

Perge Ottó - Kuruc.info

 

Milyen, ha kommunikálunk egy megélhetési libbantal? Kérdezel, fölényesen mellébeszél, nem a kérdésre...
2/23/2015 3:06:05 AM

Milyen, ha kommunikálunk egy megélhetési libbantal? Kérdezel, fölényesen mellébeszél, nem a kérdésre válaszol. Kioktat, mindig mindegyik ugyanazzal a brosúra szöveggel, amiből világos : ezek nem önálló vélemények, hanem usa-eu-izrael diktátumai. Amiket helytartóként jó pénzért ezek a gerinctelen álfüggetlen ballib szarok hajlandóak kiszolgálni - a mi kárunkra. Arrogancia a libsiktől azért van mert nem látnak előre, most nyeregben érzik magukat, hiába nincsenek kormányon, álcivilkedésükért, a propagandagyártásért és más nemtelen tevékenységeikért nyugati "kapcsolati tőkéik" jól megfizetik őket. De a kelettől irtóznak. Innen a libsákok oroszfóbiája. Persze mi többségiek csak örülni fogunk neki, ha véget ér a jó világuk, az usa meggyengülésével.

De hogy lenéznek és utálnak ezek a libsik minket, még ha csak csinovnyikok, rangtalan senkik is. Liberális agymosodák indoktrinált végtermékei, csak papíron felsőfokon kiképezve. Semmire sem jók, csak hogy beálljanak a helytartók csicskásainak (és ők lesznek, akik majd elviszik a balhét) abba a neolib rendszerbe, ami eleve esélytelenné teszi a többségi társadalmat az emberhez méltó életre. Hiába ugyanúgy kis pont, attól még lenéző és lekezelő az ilyen kislibsi is, mert neki megvan sok mindene ami a bérből, fizetésből élő embereknek nincs. És leprolizza, legyalázkodja aki szegényebb nála. Miközben ő maga is tesz érte, hogy az is maradjon a többség!

A hiszékeny, tájékozatlan emberekre építve mernek bunkók lenni a libbantak két esetben, mandiner féle névtelen kommentelős helyeken, vagy nyilvánosságtól távol személyesen. Lám, a jobboldal érvei ellen nincs semmijük, csak a hamisításokkal operáló gyűlöletkampány, és így is sikerülhet sajnos néha győzniük. Csak akkor meg ne pofázzanak a jobboldali gyűlölködésekről, az igazmondás csak mind, mi csak azokat gyalázzuk akik amúgy is gyalázatosak. :D

Sorosbá hazai gerillái kiváló ifjúkommunisták lennének

http://www.flagmagazin.hu/politika/sorosba_hazai_gerillai_kivalo_ifjukommunistak_lennenek

politika 2015. 02. 21.

Még a kommenizmusban volt – nyilván a plebejus politikához igazított kommunikációs megfontolásokból – divat, hogy a feladatnak tökéletesen ellentmondó elnevezéseket adtak az intézményeiknek.

Például az elnyomó rendszer első számú propagandalapját Népszabadságnak nevezték, a Népjóléti Minisztériumnak pedig a egyenszocializmus egyenkóróságának megvalósításán túl, a katasztrofálisan rossz egészségügy biztosítása jutott. Ennek a csodálatos hagyománynak lehet méltó örököse az Átlátszó.hu is, melynek kis barátairól egy szintén Sorosgyuri-istállóba tartozó grúz (hehe) civil szervezet kutatta ki, hogy Európában ők a legkevésbé átláthatóan működő civil szervezetek.

Azaz halvány esély sincs megtudni, hogy ki finanszírozza az Eötvös Károly Intézetet és a Political Capitalt, melyekkel együtt a három nagy korrupció-ellenes és transzparencia-hirdető különítmény, az Átlátszó, a K-Monitor és a Transparency International Magyarország, rendszeresen tart közös tüntetéseket, szervez programokat és állít össze listákat átláthatósági követelményekről politikusok részére.

A tbiliszi székhelyű civil szervezet kapcsán azt azért el kell ismerni, hogy – főleg a magyarországi kollégáikhoz hasonlítva – remek és valódi munkát végeztek. Nem csak közelebbről meg nem határozott szempontok és jól bevált telefonszámok alapján tájékozódtak a helyzetről és írtak jelentést, hanem korrekten megnézték: vajon egy-egy szervezetnél és az ő programjaiknál látható-e, hogy ki és mennyivel finanszírozta azt.

A Political Capital tényleg érdekes kis csapat, érdemes feleleveníteni, milyen göröngyös úton zárkóztak fel ők az átláthatósági küzdelem élharcosai közé.

A PC-ét Somogyi Zoltán alapította, aki mostanában az ATV-én tűnik fel, mint „pártatlan" elemző. Első komolyabb megbízásának egyik hozadéka lett a Gyuriferi kormányzás legnagyobb politikai és titkosszolgálati botránya, az úgynevezett UD Zrt.-ügy. Pontot azóta se sikerült tenni az ügy végére, Laborc ellen továbbra is folyik az eljárás, a többi része elsikkadt.

Nagy vonalakban annyi történt, hogy a PC-nek két tanácsadói szerződése volt abban az időben. Az egyik megbízó a Herényi-Dávid kettős által éppen a baloldalra navigált MDF, a másik pedig az NBH volt. Ismertebb nevén a Nemzetbiztonsági Szolgálat. Az MDF tisztújító kongresszusa előtt a Herényi-Dávid kettősnek komoly vetélytársa akadt a Csányiék által favorizált és támogatott Almássy Kornél személyében, jó esélye lett volna a győzelemre, és vele az MDF visszazárt volna a Fidesz mellé az ellenzéki térfélre.

2008-ban ugyanis zavaros időket éltünk éppen. Az SZDSZ fél lábbal éppen kitáncolt a koalícióból, az MSZP-nek így külső segítségre volt szüksége a legfontosabb törvények, sőt a költségvetés elfogadásához. Ugye, ha nincs költségvetés, akkor bukik a kormány. Ezt a pár nélkülözhetetlen gombnyomást szállította Gyuriferinek a rendszerváltó konzervatív párt balra tolt maradéka.

Cserébe a titkosszolgálaton keresztül segítettek megtartani Dávid Ibolyának az elnökséget. Az NBH-MDF-MSZP kommunikációs vonalat pedig a Political Capital biztosította.

Hogy most éppen az átláthatóságért küzdenek átláthatatlanul, az tulajdonképpen gyerekmese a kezdetekhez viszonyítva…

http://www.tutiblog.com

Tisztelt olvasók! Legyenek olyan kedvesek és támogassák "lájkukkal" a Flag Polgári Magazin facebook oldalát, a következő címen: https://www.facebook.com/flagmagazin
- Minden "lájk számít, segíti a magazin működését!

Köszönettel és barátsággal!
http://www.flagmagazin.hu

 

ELHALLGATOTT HÍREK 32 http://www.flagmagazin.hu/nagyvilag/lovas_istvan_elhallgatott_hirek_32 - LEH...
2/21/2015 7:54:49 PM

ELHALLGATOTT HÍREK 32

http://www.flagmagazin.hu/nagyvilag/lovas_istvan_elhallgatott_hirek_32

- LEHALLGATHATATLAN OROSZ OKOSTELEFON

- ANKARA NEM NATO-KOMPATIBILIS RAKÉTAVÉDELMI RENDSZERT VESZ KÍNÁTÓL

- Lina Hattabot, a táncos palesztin diáklányt megkínzása után kiengedték börtönéből
(E hírek különféle külföldi forrásokban az elmúlt napokban jelentek meg, beleértve a Reuters brit hírügynökséget és az orosz RT globális tévéállomás honlapját.)

1.

Oroszországban bemutatták egy olyan okostelefon prototípust, mely lehallgathatatlan. A TaigaPhone névre hallgató készüléket az orosz Taiga Systems gyártja és Android-rendszer alapon működik. A gyártás Kínában történik.

2.

A NATO-tag Törökország védelmi minisztere, Ismet Yilmaz bejelentette, hogy Ankara 3,4 milliárd dollárért kínai gyártmányú FD-2000-es rakétaelhárító rendszert vásárol. A rendszer nem lesz beilleszthető a NATO fegyverrendszerébe, azaz nem „NATO-kompatibilis". A pályázatra jelentkezett még az amerikai Raytheon fegyvergyártó és a francia-olasz Eurosam is SAMP/T rendszerével. (A NATO megköveteli, hogy tagállamai csak NATO-kompatibilis fegyvereket vásároljanak.)

3.

A palesztin Birzeit Egyetem 18 éves hallgatóját, Lina Hattabot fél éves raboskodása után kiengedték az izraeliek. A táncosként is közszeretetnek örvendő diákot tavaly december 13-án azért tartóztatták le, mert részt vett a PFSZ (Palesztin Felszabadítási Front) megalakulása 47-ik évfordulójára rendezett ünnepségen. Kínzása után „bevallotta", hogy követ dobott. Hattabot még 6000 sékel (1500 USA dollár) pénzbüntetésre is ítélték.

 

Azt várják, hogy el is higgyük, bizony. :P Az is meghalt a szent holohoaxban, aki már előbb kivándorolt...
2/21/2015 7:48:52 PM

Azt várják, hogy el is higgyük, bizony. :P Az is meghalt a szent holohoaxban, aki már előbb kivándorolt, aki utána nevet változtatott, ott se volt vagy meg se született még akkor. Mint a képregényben.

TV studio set Banner: MIRACULOUS SURVIVORS OF THE HOLOCAUST

Survivor 1: I survived the gas chambers. It was a miracle. I hid in an oven.
Survivor 2: I hid in a chimney … It was a miracle.
Survivor 3: Me too
Survivor 4: Me three

"Nem könnyű eldönteni, hogy melyik a leghülyébb holosztori. Nagy a versengés az első helyért. Az alább következő történet könnyen elviheti a pálmát. Mert ugyan van olyan „túlélő", aki a gázkamrában meztelenül táncolt, olyan is, aki többször is lenyelte a saját székletéből előkotort családi gyémántjait, van, aki hat koncentrációs lágerből szabadult ki élve, más a gázkamra ajtaján dörömbölt, míg ki nem engedték, és olyan is akad, aki a gázkamra kulcslyukán keresztül jutott levegőhöz. De olyan „túlélőről" még nem lehetett hallani, aki észre sem vette, hogy gázkamrában járt. Pedig Auschwitzban ez is megesett. Aki nem hiszi, népirtásra készülődő, holokauszttagadó, gyűlölködő gaz náci."

Auschwitzi csoda: vízzé változott Zyklon-B-t ittak a gázkamrában - azt sem tudták, hogy épp irtják őket

https://kuruc.info/r/56/139781/

 

A Föld fog sarkából kidőlni, a múltat végképp eltörölni, aztán megérkezünk a nagy semmibe. A világ ...
2/21/2015 7:42:49 PM

A Föld fog sarkából kidőlni, a múltat végképp eltörölni, aztán megérkezünk a nagy semmibe.

A világ eredete és a felvilágosodás

"Mindenféleképpen képtelenség az evolucionistáknak arról panaszkodniuk, hogy elképzelhetetlen, hogy az elismerten elképzelhetetlen Isten semmiből mindent tudott csinálni és utána azt állítaniuk, hogy elképzelhető, hogy a semmi önmagától mindenné változott."

(...)

"Képzeljük el, hogy valami okból, teszem azt egy lámpaoszlop miatt nagy felbolydulás támad az utcán. Befolyásos emberek le akarják azt dönteni. Előkerül egy szürke csuhás szerzetes, aki nem más, mint a középkor szelleme, és egy skolasztikus filozófus száraz modorában elkezd magyarázni: 'Mindenekelőtt is, testvéreim, vegyük fontolóra, hogy miben áll a világosság értéke! Mert ha a világosság jó önmagában.'. S ekkor, némiképp menthető okokból a szerzetest leütik. Az emberek mind a lámpaoszlophoz rohannak, tíz perc alatt ledöntik, és hol ide, hol oda szaladgálva gratulálnak egymásnak a középkor szellemét félresöprő tetthez. Ám ahogy múlik az idő, kiderül, nem is olyan egyszerű a dolog. Voltak, akik azért döntötték le a lámpaoszlopot, mert villanyvilágítást akartak; másoknak a vasra volt szükségük; voltak, akik a sötétséget akarták, mert gonoszak voltak tetteik. Egyesek azt gondolták, hogy a gázlámpa nem világít eléggé. Mások meg azt, hogy túlságosan is világít; voltak, akik azért cselekedtek, mert össze akarták zúzni a helyhatóság gépezetét, mások meg azért, mert össze akartak zúzni valamit. És az éjszakában dúl a háború, és senki sem tudja, hogy kit csépel. Így azután - fokozatosan és elkerülhetetlenül - ma, holnap vagy holnapután, visszatér a meggyőződés, hogy a szerzetesnek végeredményben igaza volt, mert attól függ minden, hogy miben áll a világosság filozófiája. Csakhogy: amit megvitathattunk volna a gázlámpa alatt, azt most a sötétségben kell megvitatnunk."

Gilbert K. Chesterton

Kitartás.net

http://kitartas.net/2015/02/21/a-vilag-eredete-es-a-felvilagosodas

 

Hazudott a ballib! Mit koszorúzott Putyin? A mi katonáinkat! Vlagyimir Putyin orosz államfő budapesti...
2/21/2015 6:48:10 PM

Hazudott a ballib! Mit koszorúzott Putyin? A mi katonáinkat!

Vlagyimir Putyin orosz államfő budapesti látogatása. A látogatásnak még a Merkel-látogatásnál is nagyobb elő- és utózöngéi voltak. Amit össze lehetett hazudni, azt mind összehazudta a baloldali, balliberális sajtó. Óriási hazugságok terjedtek el már az orosz államfő budapesti koszorúzásával kapcsolatban is. Amellett a tény mellett érdekes módon a balliberális elsiklanak, hogy hol is kezdett, Putyin? Kiment a Hősök terére, és megkoszorúzta a magyar ismeretlen katona emlékművét, vagyis megkoszorúzta a Don-kanyarban elesett magyar hősök emlékművét, vagyis azoknak az emlékművét, akik a második világháborúban az oroszok ellen harcoltak, ráadásul a náci Németország oldalán.

http://www.echotv.hu/hatter-kep-2015-02-19-hatter-kep-1-resz

Putyin budapesti látogatása és az ukrajnai helyzet. Az USA több mint 5 milliárd dollárt költött a nyugati értékeket közvetítő ukrajnai szervezetek támogatására. A Déli Áramlat megfúrása és a következmények. Orbán Viktor miniszterelnök továbbra is fontos érdek, hogy érkezzen gáz déli irányból Magyarországra.

http://www.echotv.hu/hatter-kep-2015-02-19-hatter-kep-2-resz

Putyin fejet hajtott a doni hősök emléke előtt is

http://hunhir.info/index.php?pid=hirek&id=82177

2015. február 21. 13:58 Kostás Roland - Hunhir.info

Putyin megérkezésekor megkoszorúzta a Hősök terén a Hősök emlékkövét. Amely többek között a második világháborúban elesett magyar katonáknak állít emléket, így azoknak is, akik a doni csatákban estek el. Putyin elég nagy gesztust gyakorolt ezzel. Ezt követően ment ki a Fiumei úti sírkertbe, ahol megkoszorúzta a második világháborúban elesett szovjet katonák emlékművét.

Teveszar szárazságú cikk következik Putyin budapesti látogatásáról.

Kezdjük a koszorúzásokkal.

Az orosz elnök látogatásának előestéjén bevetették a köztudatba, hogy Putyin a Fiumei úti sírkertben olyan emlékművet fog megkoszorúzni, amely az „ellenforradalomban" elesett szovjet katonáknak állít emléket.
Akik ezt bevetették, tudták, hogy nem igaz. Parancsot teljesítettek. Idegen érdeket szolgáltak. Cégéres gazemberek tehát.

Akik nem tudták, csak vonyítottak a falka után, azok meg semmilyenek. Ők egész életükben vonyítani fognak a falka után, és mélyen meg vannak róla győződve, hogy páratlanul bátrak és intellektuálisak, sőt ők az egyedüli függetlenek.

Lássunk egy jellemző írást, a 444-ről: „Két hete a német kancellár, Angela Merkel járt Budapesten. Míg Merkel Németországa gazdasági nagyhatalomként kulcsfontosságú e térségben, addig Putyin Oroszországa katonai nagyhatalomként kulcsfontosságú errefelé. Merkelnek volt egy igen látványos gesztusa. Elment a Dohány utcai zsinagógába, ahol egy órán át beszélgetett a magyarországi zsidó egyházak vezetőivel. Merkel azokat látogatta meg, akiknek szüleit vagy nagyszüleit német vezérlettel igyekeztek kiirtani Magyarországon.

Putyinnak is volt egy igen látványos gesztusa. Orosz katonák sírját koszorúzta meg, többek között azokét, akik az 56-os magyar szabadságharc leverésekor estek el.

Merkel a német hadsereg egykori áldozatai felé fordult. Putyin nem 56-os szabadságharcosokat látogatott, nem a 45-ös szovjet megszállás vagy a sztálini terror áldozataira volt kíváncsi, hanem a magyar szabadságot eltipró katonák sírjára. Merkel nem ment német katonasírok közelébe, pedig szép számmal vannak itt olyanok is.

Ez a különbség Európa keleti és nyugati felének értékrendje között. Míg Németország kormánya elutasítja saját totális diktatúrájának emlékét, és vezekel, addig Oroszország saját totális diktatúrájának örököseként tetszeleg." Ezt egy „magyarip" jelzésű ócska szarjankó jegyzi. Dolgozatában nagyjából semmi sem igaz. Amúgy a második világháborús szovjet katonai emlékműveket Nyugaton is becsben tartják és koszorúzzák, azt pedig, hogy a fényességes Nyugat mire volt képes a második világháború alatt, hogy Sztálint bent tartsa a Hitler elleni koalícióban, egyszer majd elmesélem a „magyarip" nevű fehérjehalmaznak. Legyen elég annyi bevezetőnek, hogy a Nyugat konkrétan feláldozta és megalázta Lengyelországot és a lengyeleket e cél érdekében. És ez csak egy a bűnök hosszú sorában.

De lássuk, mi az igazság, szemben a hazugsággal. Putyin megérkezésekor megkoszorúzta a Hősök terén a Hősök emlékkövét. Amely többek között a második világháborúban elesett magyar katonáknak állít emléket, így azoknak is, akik a doni csatákban estek el. Putyin elég nagy gesztust gyakorolt ezzel. Ezt követően ment ki a Fiumei úti sírkertbe, ahol megkoszorúzta a második világháborúban elesett szovjet katonák emlékművét. Ennél magától értetődőbb, természetesebb dolgot nem is tehetett volna, teljesen függetlenül attól, hogy egyébként mit gondolunk Magyarország Szovjetunió általi felszabadításáról (nem azt, amit a Mazsihisz). De ha elvárjuk, hogy mi koszorúzhassunk az Oroszországban lévő magyar katonai temetőkben (elvárjuk), akkor ugye nem gondoljuk, hogy Putyin nem koszorúzhatja meg elesett honfitársai obeliszkjét? Akik pontosan olyan szerencsétlen katonák voltak, mint a mieink odakint, vagy éppen a német katonák, akik a budaörsi katonai temetőben nyugszanak. Isten áldja őket, mindnyájukat.

Amúgy Putyin, amikor 2006-ban Gyurcsány meghívására Magyarországra látogatott, a Parlament előtt megkoszorúzta az 1956-os emlékművet. Vagyis akkor már eléggé világossá tette álláspontját 56-tal kapcsolatban. Felesleges volt kilenc évvel később „ellenforradalmi" koszorúzással megvádolni, de hát valakik éppen ezt bírták kitalálni. Valakik, a gazemberek. Az ügynökök. A csorda meg bőgött hozzá. Coki. (Jegyezzük meg, hogy odaát egyetlen tisztességes ember akadt: Gazda Albert a Cinktől.)

Ezzel akkor végeztünk is.

A látogatás egyéb körülményeivel kapcsolatban jó, hogy a gazemberek és a csorda képtelen volt összehangolni a cseszegetés fő csapásirányát, így aztán meglehetősen vicces dolgokat produkáltak és produkálnak.

A Népszabadság a harcos és kérlelhetetlen Gyalázat címet adta vezércikkének, amelyet ezzel a felütéssel indít: „Vlagyimir Putyin felmosta a padlót Orbán Viktorral. Ha futballról beszélnénk, azt mondhatnánk, oda-vissza kötényt adott neki, aztán a gólvonalon lehasalva fejelte be a gólt."

Az Index sem akart lemaradni ebben a versenyben, így kommentált: „Nagyon készséges vendéglátója volt Orbán Putyinnak". Majd a bevezetőben ezt írja: „Nem kellemetlenkedett semmivel, gazdasági célokról beszélt, és az orosz elnök szavahihetőségét méltatta." (És tényleg. Pedig combon is bökhette volna fogpiszkálóval.)

Ehhez képest érdekes a New York Times cikke Putyin látogatásáról.

A HVG beszámolóját egyszerűen muszáj hosszabban idéznem:
„A New York Times azt írta, »visszafogott villámlátogatássá« silányodott az orosz elnök nagy budapesti útja. A lapnak nyilatkozó szakértő szerint nem véletlen, hogy az Orbán-kormány sem kerített akkora feneket a Putyin-vizitnek. Míg Szerbiában tavaly ősszel nagy katonai parádéval fogadták és kitüntették az orosz elnököt, Budapesten szinte dugdosták a nép elől. A New York Times szerint a találkozó nem annyira tűnt hódításnak, inkább azt mutatta meg, hogy mennyire lecsökkent Putyin diplomáciai hatóköre. A lap szerzője szerint »visszafogott villámlátogatássá« silányodott az orosz elnök nagy budapesti útja. A lap megszólaltatta Krekó Pétert, a Political Capital elemzőjét, aki azt mondta, nem véletlen, hogy az Orbán-kormány sem kerített akkora feneket a Putyin-vizitnek, »Orbán megértette, hogy az ukrán válság előtt teljesen rendjén való volt Putyinnal üzletelni, ma viszont már más a helyzet« – fogalmazott. Egész más volt Szerbiában, ahol októberben katonai parádéval, nagy csinnadrattával fogadták az orosz vezetőt, és a legmagasabb állami kitüntetést adományozták neki. Magyarországon viszont a sajtótájékoztatót leszámítva elrejtették a szemek elől Vlagyimir Putyint. Krekó szerint mindez világos üzenetet közvetít Moszkva felé: Magyarország nem Szerbia. Az amerikai lapnak az is feltűnt, hogy Putyin nyilvános megszólalásában csak röviden tért ki az ukrán válságra. A New York Times szerint feltűnő volt, hogy Orbán nem hangoztatta szokásos illiberális nézeteit, és »a megélhetési bevándorlás« témáját sem hozta szóba, ehelyett a minszki tűzszüneti megállapodást éltette."

Most akkor nem értem: túl készséges volt Orbán, sőt Putyin „feltörölte vele a padlót", vagy Orbán jelezte, hogy Magyarország nem Szerbia, és eldugta az orosz elnököt? Jó lenne egyeztetni elvtársak, mert így a sok bába között el fog veszni a gyerek! Továbbá szeretném felhívni a figyelmet Krekó Péter következő megállapítására: „Orbán megértette, hogy az ukrán válság előtt teljesen rendjén való volt Putyinnal üzletelni, ma viszont már más a helyzet". Igen, értjük. Miután Washington ideszólt Brüsszelnek, hogy mostantól tilos üzletelni Oroszországgal, érdekes módon az elmúlt néhány hónapban húsz százalékkal nőtt az amerikai áruk aránya az orosz piacon, mert hát vannak ugye a nagy elvek, a nagy elvek mögött pedig ott settenkedik a kalmármentalitás, az ócska, szemforgató, amerikai gazemberség. Mert hát, ha már egyszer a nagy elvek miatt űr támad az orosz piacon, akkor azt az űrt csak be kell valakinek töltenie, igaz? (De erre cikkünk második részében még visszatérünk.)

A másik közös és összehangoltnak tűnő mondandó az volt odaát, hogy igazából semmi jelentősége nem volt a találkozónak, ugyanis gázügyben már nem kellett semmiről megállapodni, nem kellett semmit megbeszélni, hiszen már minden le volt/van vajazva, sima ügy az egész. „Ez csak ürügy volt" – bőgött a csorda.

Ehhez képest roppant érdekes, hogy a fényességes Európai Unió energiaügyi biztosa kissé sértődötten közölte, hogy roppantul szeretne részt venni a magyar–orosz kétoldalú energiaügyi tárgyalásokon.
Akkor most ezt megint nem értem. Ha ennyire jelentéktelen ez az egész, és ennyire nulla a két tárgyaló fél, akkor a brüsszeli helytartó miért akar feltétlenül beülni a dupla nullába?

Bayer Zsolt - Magyar Hírlap

Hunhír.info - kommentár:

"Igazán nem vádolhatják hírportálunkat Bayer-imádattal, hiszen korábban cikkek sokaságában marasztaltuk el a fideszes publicistát. Bayer esete is azt mutatja viszont, hogy semmi sem egyértelműen fehér vagy fekete, a mostani írása tartalmával pedig egyértelműen azonosulunk. Hogy nem minden csak fehér és fekete, az is jelzi, hogy pontosan hírportálunk tudósított olyan szellemben a Putyin melletti szimpátiatüntetésről, hogy egyértelművé tette: adott esetben egymástól eltérő világnézetű, életfelfogású embereknek is lehet közös nevezője.

A Putyin- elleni ultraliberális rikácsolás egyes hangadói köpönyegforgató lényüket bizonyítván korábban leginkább azzal próbáltak kitűnni, hogy különböző páholyrendezvényeken a hős magyar katonák brutalitásairól és kegyetlenkedéseiről ajvékoltak a szovjetek elleni háború kapcsán. A magyar hősök emlékét gyalázva nem egy közülük vicsorgó fenevadként ábrázolta katonáinkat. Páholyfilozófusok és történészek pedig folyamatosan a magyarok által elfoglalt településeken történt vérengzésekről papoltak, erősítve a fasiszta magyar nemzet általuk szorgalmazott koncepcióját. Ezek a huhogók most csendben maradtak éppen úgy, mint azok a partizánok, ellenállók és gettólakók, akik korábban minden úgymond egykori szovjet ünnepen a Magyarországon található szovjet emlékművek előtt csúsztak-másztak könnyező szemekkel, dicsőítve a felszabadító hős szovjet katonákat. Szögezzük le egyszer és mindenkorra: a szovjet hadsereg nem felszabadította, hanem megszállta Magyarországot, amely fővárosának hős védői az utolsó töltényig védelmezték immár ki tudja hányadik alkalommal az évszázadok során a Nyugatot, és a szovjet megszállás után a pincékből előmászott bosszúállók, kollaboránsok és hazaárulók a szovjet szuronyok árnyékában hozták létre Magyarország történelmének legvéresebb terrordiktatúráját. Ez a múlt azonban. Így is meg úgy is.

Továbbra is fenntartva a nézetkülönbségeket Magyarország 45-ös megszállásával, 1956-tal kapcsolatosan a jelenlegi orosz történelemszemlélettel is, ugyanakkor azt is nyomatékosítjuk: a putyini Oroszország nem Szovjetunió. Putyin nem Magyarországot elfoglalni akaró orosz diktátor, hanem nagyon sok ember, köztük hírportálunk munkatársai számára is az az orosz hazafi, aki egy ország élén harcol a hazug, dekadens, romboló, kettős mércés, minket a korábbinál sokkal elviselhetetlenebb és szájzárasabb birodalmi függésbe taszító világrend ellen."

444-es akit Bayer Zsolt említ, az magyarip azaz magyari péter, nevével ellentétben nem magyar, hanem tipikus libernyák zsidaj, na nekik pl nem érdekük hogy kitörjünk a vadkapitalista, neolib birodalmi függés alól, ugrik a meló ha nem jöhet pénz a soros féléktől az álcivilkedésre, propaganda gyártásra

 

You are receiving this email because you subscribed to this feed at feedmyinbox.com

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

2015. február 22., vasárnap

Google+ Scall Fast

We do it all day. Let us teach you what we've learned. Learn how the experts market their startups. Grab the free ebook.
From our sponsors
 

 

Google+ Scall Fast
SF // via fulltextrssfeed.com

Ha nincsenek ott a harcokban illegálisan részt vevő nato zsoldosok, blackwateresek, akkor béke van, ...
2/21/2015 5:56:05 PM

Ha nincsenek ott a harcokban illegálisan részt vevő nato zsoldosok, blackwateresek, akkor béke van, ahogy Debalcevében is, mióta előbbieket kisöpörték onnan.

"Az orosz állam nem fogja korlátozni a tömegtájékoztatási eszközök munkáját, az emberek jogát az információhoz jutáshoz - mondta Peszkov."

Tömegével vonja meg Kijev az orosz újságírók akkreditációját

http://hunhir.info/index.php?pid=hirek&id=82182

Az Interfax orosz hírügynökség jelentése szerint szombaton a szembenálló felek kicserélték foglyaik első csoportjait. Luhanszkban az ugyancsak egyoldalúan kikiáltott "donyecki népköztársaság" 35 foglyot adott át az ukrán hadseregnek, amely 37 szakadárt engedett szabadon.

A donyecki helyi hírügynökség szerint ugyanakkor az egyik ukrán fogoly ismeretlen okból visszautasította, hogy kicseréljék őt. Eközben az EBESZ megfigyelőinek sikerült bejutniuk Debalcevébe. Michael Bociurkiw, a szervezet ukrajnai különleges megfigyelő missziójának szóvivője bejelentette: "Ma bejutottunk Debalcevébe, a Nemzetközi Vöröskereszt nemzetközi bizottságának csoportját kísértük, és öt kamiont, amely élelmiszert és gyógyszert szállított. Biztonsági garanciát akartunk kapni, és kaptunk is a felkelőktől, ez tette lehetővé, hogy ma oda bejussunk" - mondta. Az ukrán biztonsági szolgálat (SZBU) szombaton bejelentette: javaslatot tett az ország állami intézményei számára, hogy több mint száz orosz hírközlő szerv újságíróitól vonja meg az akkreditációt. Az ukrán parlament február 12-én szavazta meg, hogy az ilyen akkreditációkat tagadják meg, és utasította az SZBU-t, hogy mielőbb állítsa össze azoknak a listáját, akikre e korlátozás kiterjesztését javasolja. Ez a lista most megszületett - jelentette be a biztonsági szolgálat szóvivője.

Meg is érkezett szombaton az orosz válasz, amelynek értelmében Dmitrij Peszkov, az orosz elnöki hivatal szóvivője leszögezte: Moszkva nem követi a kijevi hatóságok e lépését. Az orosz állam nem fogja korlátozni a tömegtájékoztatási eszközök munkáját, az emberek jogát az információhoz jutáshoz - mondta Peszkov.

 

A sajátjait terrorizálja, gyilkolja az ukrán kormányhadsereg - Sokkoló, leleplező videók! +18! http...
2/21/2015 5:42:39 PM

A sajátjait terrorizálja, gyilkolja az ukrán kormányhadsereg - Sokkoló, leleplező videók! +18!

http://hunhir.info/?pid=hirek&id=82158

2015. február 20. 18:17 Hunhir.info

Az ukrán kormány hazug propagandája csak a magyarországi fősodor bal- és jobboldalán talál megértésre, a nemzeti portálok és a radikális média az internet segítségével igazságot szolgáltatnak a hivatalosok által annyira gyűlölt és lenézett szakadároknak. Az ukrán kormány terrorizálja a békére vágyó behívottakat, a hadsereg pedig inkább nem csak hagyja őket adott esetben meghalni, de mindent megtesz azért, hogy nehogy élve kerüljenek az ukrán hazafiak kezére.

Ukrajna Fegyveres Hadseregének sérült katonája bevallotta, kényszeríttették hogy harcoljon

https://www.youtube.com/watch?v=yTQTDYynoOE

Ukránok tüzelnek a magukat megadó, ukrán katonákat a tűzvonalból kimentő oroszbarát felkelőkre

https://www.youtube.com/watch?v=T22eI97HUaM

 

Tényleg a függetlenségi népszavazások a jó párhuzam, amivel Koszovó és Montenegró is el tudott szakadni...
2/21/2015 5:07:08 PM

Tényleg a függetlenségi népszavazások a jó párhuzam, amivel Koszovó és Montenegró is el tudott szakadni Szerbiától. A háttérhatalom őket is oroszbarátságuk miatt büntette?! De főleg antiliberalizmusuk miatt!

Sokkal nagyobb terület nem ukrán, és nyugaton lengyel, ruszin, de még német és cseh is van. Nem értem, miért kéne egy mesterséges állam területi egységéért pattogni. Csak folyamatos polgárháborúval tartható egyben = nem éri meg egyben tartani humanitárius szempontból sem azt az országot! Lemberg azaz Lvov például lengyel, német város volt. Egy Osztrák - Magyar Monarchia térképet is érdemes nézni, észak-keleti részei most ukrajnai területek. 1945-ben valamiért egy darab Csehszlovákia is átkerült a szovjetekhez, elfelezve ezzel egy magyar falut. A kárpátaljai magyarok érdeke sem a folyamatos háború, és az oroszellenes sovinizmus. Amit kisebbségellenességnek is hívnak, de az orosz lakosságú területeken éppen többségben vannak.

A balliberálisok, akik a mai napig helyeselik a trianoni békét, etnikai térképeket mutogattak, többek közt. Hogy szerintük miért igazságos. Nem az persze, de nem is nacionalista nemzetállam volt a Magyar Királyság hogy etnikailag egységesnek kellett volna lennie. De nem is indított irtóhadjáratot a románok ellen pl, ahogy ezt tette a banditakormány a kelet-ukrajnai oroszokkal! A "Kiirtunk minden oroszt" elég világos üzenet volt, ez után került sor az orosz önvédelmi erők megszervezésére!

https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEghaeMmFkaRqu4kzpfo62CrLDg0QdPqA3Q6HreIZhS7ZdO6FUf51fBElr0wnaHQVKFgUke56aQO4hWCaRb6oNMdo8h8zCATrL9vSsnNogs55K12scnrFr-tUBnHdQMDq0jkvmPLtyfd-fie/s1600/ukraine-elections-707732.png

A MIKSZ ügyvezető testületének állásfoglalása az ukrán - magyar - orosz viszony kérdéseiről

A MIKSZ programjában rögzítette, hogy törekedni fog a népek közötti barátságot előmozdítani, ezért a mai közép- és kelet-európai konkrét helyzetben felhívja a figyelmet arra, hogy Magyarország politikai pártjainak és csoportjainak a népek közötti békés együttműködést kell támogatni és elősegíteni. Nyugtalanítónak látjuk azt a helyzetet, hogy egyes politikai körökből - ezek lehetnek politikai szervezetek vagy irányzatok - most különösen sokszor hangzanak el oroszellenes kijelentések, sőt kirohanások, mindez annak ellenére történik, hogy Oroszország minden eddigi kormánya az elmúlt 25 évben lelkiismeretesen ellátta Magyarországot energiahordozókkal, elsősorban kőolajjal és földgázzal.

Arról sem tudunk, hogy Oroszország vezető politikai pártjai támadták volna Magyarország politikai vezetését. Ebben a helyzetben nem lenne meglepetés senki számára – legalább is mi úgy látjuk –, hogy Oroszország megelégelné a folyamatos oroszellenes támadásokat, és a nyersolajat és a gázt vele barátságosabb államnak adná el. Emlékeztetni akarunk mindenkit, aki nem tudná, hogy a föld nyersolaj és gáztartalékai nem végtelenek, a földgáz és nyersolaj iránti igény pedig folyamatosan nő és nőni fog. A szibériai gázlelő helyek kb. ugyanolyan távolságra vannak Japántól és Kína keleti partjaitól, mint tőlünk. Ezek az országok fizetőképes vásárlók lehetnek bármikor, ezért nemzeti érdekünk, létérdekünk, hogy Oroszország a mindenkori magyar kormányban megbízható üzleti partnert és barátot láthasson és lásson! Nagyon nem szeretnénk olyan helyzetbe kerülni, hogy valamelyik este nem tudjuk bekapcsolni a fűtést!

Különösen élesen támadják a jó magyar-orosz viszonyt az ún. demokraták és az ún. liberálisok, teljesen érthetetlen, hogy mi bajuk van a jó magyar-orosz gazdasági kapcsolatokkal, mert ezek a kapcsolatok nekünk soha nem ártottak. Nem a mi dolgunk megszabni, hogy milyen kormánya legyen Oroszországnak, de szükségesnek tartjuk megjegyezni, hogy az Egyesült Államnak és az EU-nak sem! Ez Oroszország belügye, és egyedül az orosz nép hivatott eldönteni. A mi nemzeti érdekünk pedig, hogy jó viszonyunk legyen Oroszország és Ukrajna népével is, és nekik is azt tanácsoljuk, hogy egymással is legyenek jó viszonyban, mert ez az ő érdekük is! Mióta itt vagyunk a Kárpát-medencében, szomszédok voltunk és a jövőben is maradunk. Éppen ezért az orosz-magyar-ukrán viszonyt saját nemzeti érdekünk szempontjából kell megítélni, nem pedig az EU egyes vezetőinek és a NATO katonai vezetésének a szempontjából, ezekből következően ismételten követeljük, hogy minden politikai irányzat és szervezet a békés együttműködés szempontjából induljon ki, és ezt elvárjuk a magyar kormánytól is!

P. S.: különösen furcsa és ízléstelen szempontunkból, hogy addig, amíg a magyar tömegtájékoztatás vezetői nem ítélték el a skótokat szakadároknak, mert nemrégen szavaztak arról, hogy együtt maradjon-e Skócia és Anglia – addig a volt kelet-ukrajnai oroszokat szakadároknak bélyegezték meg, mert ők is felhatalmazva érezték magukat, hogy saját sorsukról szavazzanak, és mindenki tudja, hogy legalább tízmillió oroszról van szó, akiknek szintén joguk van, mint a skótoknak is volt eldönteni, hogy együtt maradnak vagy önálló államot alkotnak.

 

Hogyan hat a kivándorlás a magyar nőkre? Morvai Krisztina felszólalása az EP nőjogi bizottságában. ...
2/21/2015 2:41:19 PM

Hogyan hat a kivándorlás a magyar nőkre? Morvai Krisztina felszólalása az EP nőjogi bizottságában.

A liberális nőjogvédők szerint a tesco pénztárosok és mások megalázó munkakörülményei, az hogy megszabnák a multik a nőnek lehet-e gyereke, illetve nem veszik fel ha van, a minimálbérek és 12 órázások, túlóra be nem jelentések, ez mind és sok más embertelen kizsákmányolás teljesen rendben van. Rossz, szabados, csak a haszonelvet szem előtt tartó rendszer hívei szerint, akik persze nem így élnek, hanem megmondóemberek, vagy a nemzet által megtermelt javakat elhordó, hazánkat kifosztó pénzügyi - politikai gépezet működtetői. A személyi szabadsággal pont a neolib gyarmatosítás ellentétes, amennyiben nincs esélyük a bérrabszolgáknak valaha is egy jobb életre. Esélyegyenlőség, ja. Egészségügy, nyugdíj, továbbtanulási lehetőségek, tömegközlekedés - ezeket is mind leépítenék a radikális államtalanító szocik, libsik. Szocialistának hazudhják magukat, röhej. Veszprémui jelöltjük kész zoltán még az utakat és általlános iskolákat, gimnáziumokat, kórházakat és múzeumokat is eladná. Ilyen tokfalvi meg seres féle nyíltan szociáldarwinisták, evolúció kitermeli szépen az ellenségeiket, mivel szűk köreiken kívül minden ember elemi létfeltételeit veszélyeztetik! A Jobbik legfeljebb a népellenes, mások munkájának hasznát maguk felé áramoltatásának megszervezéséből élő élősködők érdekeit sérti, de egy egészséges társadalomban nem a paraziták véleménye szabja meg, mit tekintünk szélsőségnek hanem a többség érdekei.

Hogyan hat a kivándorlás a magyar nőkre? Morvai Krisztina felszólalása az EP nőjogi bizottságában

http://www.youtube.com/watch?v=3HrD8IrFkEE

Morvai Krisztina az EU lett soros elnökségének női jogokért felelős miniszterét tájékoztatta arról, hogyan hat a gazdasági okokból történő tömeges kivándorlás kényszere a nőkre Magyarországon. Felhívta a figyelmet annak fontosságára, hogy ezzel a jelenséggel szemben minél előbb és minél hatékonyabban föllépjenek. Természetesen nem a tiltással, hanem a magyar életszínvonal és jövedelmek emelése feltételeinek biztosításával.

https://internetfigyelo.wordpress.com/2015/02/21/hogyan-hat-a-kivandorlas-a-magyar-nokre-morvai-krisztina-felszolalasa-az-ep-nojogi-bizottsagaban/

 

Victoria Nuland az ENSZ szóvivője elmondta egy beszédében, hogy az USA 5 milliárd dollárt költött Ukrajna...
2/21/2015 1:50:39 PM

Victoria Nuland az ENSZ szóvivője elmondta egy beszédében, hogy az USA 5 milliárd dollárt költött Ukrajna felforgatására. Igen, a polgárháborúra! Gyilkosságokkal kiprovokált hatalomváltásra! Béke lenne ma Ukrajnában, ha az usraeliek békén hagyták volna a térséget. A liberális média meg hazudik, a világon midnenhol. Ha nem tud ferdíteni sehogy se, akkor egyszerűen elhallgat.

Az egybesült államok minden csak nem demokratikus ország. Ez egy birodalom ami gyarmatnak szán minket, és ütközőzónának, csatatérnek az oroszok ellen. Nemzeti érdek nemet mondani nekik.

"Sokáig tartotta magát az a híresztelés, hogy a jelzés nélküli mesterlövészek orosz provokátorok voltak, a BBC legutóbbi cikke azonban ennek pont az ellenkezőjét látszik alátámasztani. "

"2014. február 20. van, Ukrajna elnöke még az oroszbarát Viktor Janukovics, Kijev főterén hónapok óta farkasszemet néznek egymással a tüntetők és a rohamrendőrök. A reggeli órákban máig tisztázatlan eredetű lövések érik a Berkut sorait, ekkor elszabadul a pokol, a készenlétisek fegyvertelen tüntetőket kezdenek levadászni, a nap végére több mint ötven tüntető és három rendőr marad holtan az utcákon. A vérengzés hatalmas löketet ad a kormányellenes tüntetéseknek, Janukovicsnak menekülnie kell, az ukrán parlament két nap múlva felmenti tisztségéből a „saját népébe lövető" ukrán elnököt."

http://jobbegyenes.blog.hu/2015/02/16/_andrij_valaki_lo_a_sracaimra_mazsas_kerdojelek_a_majdani_meszarlas_korul

 

Persze hogy sokan kivándorolnak, és valóban vándorlás mert ott is maradnak tartósan. Ezért tartják lenn...
2/21/2015 1:44:13 PM

Persze hogy sokan kivándorolnak, és valóban vándorlás mert ott is maradnak tartósan. Ezért tartják lenn a béreket nálunk keleten, hogy nyugatra települjön innen az aktív népesség. Aktív, azaz dolgozó, adófizető. A szociális juttatásokkal visszaélő segílyesek nem mehetnek, munkaviszonyt kell igazolni! Cigányok lumpenjei az eu-nak sem kellenek, és az egyéb, bűnözésből élni szándékozó nyelvtudatlan, képzetlen népségek sem. Ez az! Akkor meg pofa súlyba beplesti libsákok, ha a strici, autótolvaj, betörő, zsebes, és egyéb polgári foglalkozású koszovói maffiát nem engedjük beszivárogni ide.

Határt őrizni is lehet unortodox módon. Vagy inkább a még régebbi ortodox rendhez visszatérve! :)

Az de logikátlan, mikor a papagáj módjára értelmetlenül tanult - beidomított, liberális és kártékony társadalmi - gazdasági eszméket csak kritika és önálló vélemény nélkül visszhangzó (az ortodoxiától, dogmáktól eltérni nem is szabad nekik) neolib janicsár megmagyarázza, miért sok a minimálbér és miért "túlzott a bérkiáramlás" és visszakérdeznek "te mennyiért dolgozol, és főleg hol" nincs válasz csak személyeskedés és trollkodás. Másik logikátlanság, tipikus határátkelő blogos kommentelő menni akar innen az eu-ba, mert nem lehet megélni, de ugyanezt a vadkapitalista rendszert élteti és azt hiszi nyugaton amiatt van jólét. Párszáz év társadalmi ellenállása a tőke és bankok túlhatalmával szemben, szerves társadalmi fejlődés amit nem tört meg kommunizmus se az azutáni erőszakos liberálkapitalista sokkterápia + nemzeti vagyon kiárusítás, aminek egy töredékét! a "Háború a nemzet ellen" filmekben látni, á ilyesmiket nem vesznek észre. Azt se, hogy itt a magyarmaton virágzik a jól szervezett csalásipar, pilótajáték, mlm, árubemutatósdi, bioptron lámpás és más haszontalan gagyikat millióért nyugdíjasokra sózó "egészségnap" (miért nincsenek ezek még börtönben?) és egyéb szervezett csalássorozatok. Zugügyvédi irodák kamu fizetési felszólításokat küldözgetnek telektulajoknak, bizony még ilyen is akad, hátha fizet valami balek. Ilyesmit, és sok mást nem tűrnek meg nyugaton, de keletebbre se. Aztán persze hogy rosszkedvűek, frusztrltak az emberek és bizalmatlanok egymással, mivel az élet minden területén csak az átverés megy. Meg a tigázos, de a többi se különb akiknek ki volt adva a gázóra, villanyóra megrongálása, majd ráfogták szerencsétlen felhaszbnálóra és jól megbüntették, amellett óracserére kényszerítették. Így, ilyen országban tényleg nem lehet normálisan élni, ahol egymás átverése megy következmények nélkül, másért meg nem fizetnek eleget. Hol voltatok 5 évig, azt meg lehetne kérdezni Surján Lászlótól és a Kdnp-től. Jobbik de hányszor javasolta, tegyenek rendet, tárgysorba se vették, tán a csalók érdeke fontosabb a kormánynak, elvégre az is áfabevétel, ha csodalámpákat sóznak a nyugdíjasokra!

"Ugyan ki nem kapott már olyan levelet, amelyen tökéletes vagy épp tört angolsággal közölték vele, hogy valamilyen szempontból arra választottak ki, hogy felvegyen egy jelentős összeget, többnyire dollár milliókat. A balek, aki erre válaszol, arra kap felszólítást, hogy akkor tudják átutalni számlájára a vagyont, ha befizet egy csekély, mondjuk pár ezer dollárnyi összeget. Mivel ezek a levelek már sok éve jönnek, úgy tűnik, hogy érdemes küldeni őket: van annyi pénzéhes és butugya, aki beugrik. Manapság új és durvább trükkökkel próbálják kicsalni a hiszékenyek pénzét. A recept egyszerű: kreálj egy hihetőnek tűnő diagnosztikus eljárást, állapítsál meg vele nem létező bajokat, amelyeket azután egy általad ajánlott költséges eljárással meggyógyítasz. A lényeg: a diagnózis ingyen van, nem vagy köteles elfogadni a terápiát, azaz csak önként hajthatod rabigába a fejed. Ezzel bizonyára számos pert el tudnak kerülni. Ám a nem létező bajok tökéletes elmulasztására alkalmas készülék felettébb drága, viszont az életéért aggódó emberek egy része előkeresi megtakarított pénzét a szalmazsákból és fizet. Még boldog is. Én is boldogan olvastam, hogy a KDNP harcot hirdet az efféle gazemberek ellen. Kívánom, hogy sikeres legyen a küzdelem. Éppen ma reggel dobtak be a postaládámba egy efféle lehetőséget. Részt vehetek a forradalmian új Quantum Testelemző Készülékkel végzett állapotfelmérő programban. Sőt! Végeztethetek egy sötét látóteres vérvitalitás mérést is. INGYENESEN. Időpont: 2015. március 3. 14:30. Helyszín: 1121 Budapest Béla Király út 47. Hotel Bobbio. Nagy tömegre nem számíthatnak, ez egy viszonylag kis hely, a hotel szó nagyzásnak tűnik. Persze a hozzám bedobott meghívót vinnem kell magammal, tehát, ha kedves olvasó, netán kedvet kaptál, legalábbis a papír szerint, csak úgy nem mehetsz el. Én viszont, aki névtelenül megkaptam ezt a szóróanyagot, fel vagyok szólítva, hogy vigyem magammal páromat, barátomat és barátnőmet. Lehet, hogy túl maradi vagyok, de úgy vélem: a csalóknak rács mögött a helye."

Persze a feketét fehérnek hazudó modern üzleti főiskolán meg a nagyon nemzetközi nagyon nagy tőkés médiában, és a szintén nemzetközi elemezgető neoliberalista szervezetekben nem divat az igazság, csak az érdekhazugság. Nyomorult csicskákon, akiknek még különvéleményük sem lehet, és csak az aktuális vadkapitalista zsidó sablonokat ismételgetik, viszont nincs mit tisztelni. A világuralomra törők kicsiny kasztja még hozzájuk képest is elvetemült, csak akkor ismerik majd el az igazságot, ha a fal előtt állnak bekötött szemmel.

"Európa nyugati részén demográfiai visszaesés volt és van és nem lehet megállítani. A gyermekszám csökkenés és az elöregedés az alapját okozza Európa problémáinak. Ennek oka a család, a keresztény paraszti falusi család és a falusi, vidéki közösségek szétrombolása. A városi életmód és negatívumai, a szingli életforma térhódítása, a média negatív hatása meghozta a gyümölcsét. A gyermekek felnevelésének modern kori nehézségei mind a lejtőre taszították a nyugati térséget és sajnos ezek a folyamatok begyűrűztek Európa középső és déli területeire is.

A megoldás természetesen megvolt, de zsákutcának bizonyult a demográfiai válság leküzdésére. Évtizedekkel ezelőtt bevándorláshoz nyúltak a nyugati országok. A bevándorlók jöttek is, hiszen sokan örömmel hagyták ott arab világbeli életüket, vagy afrikai kunyhóikat. Az 50-es, 60-as 70-es években a bevándorlók jelentős része integrálódni akart a többségi társadalomba, míg a későbbiekben a bevándorlók, vagy a korábbi bevándorlók leszármazottai már nem követték ezt és egyre eltávolodott az európai, illetve az ázsiai és afrikai vonulat Európán belül. A gondok ezzel óriásiak lettek. Külön negyedekbe tömörültek az arabok és a feketék, de a legtöbb esetben a negyeden belüli negyedek is létrejöttek azáltal, hogy ki melyik törzsbe tartozott odahaza. Persze a bevándorlók rájöttek arra, hogy jól ki lehet használni az európai, főleg zsidók által támogatott liberalizmust. A segélyek és a nem dolgozás világa köszöntött be, valamint a bűnözésé.

Magukkal hozták a bevándorlók a vallásukat is, főleg az iszlámot, aminek már komoly hatásai tapasztalhatóak. Több helyen megjelentek a radikális, fanatikus imámok, és ezzel az elzsidósodott európaiak elleni gyűlölet Európán belül. A fanatikusok már merényleteket is végrehajtottak, ami a jövőben egyre fokozódni fog. Megoldás erre a helyzetre nincs, hiszen a liberalizmus és a multikultúra legyűrte a nemzetállamokat.

A bevándorlás kérdésére még egy nagy lapáttal tett a keleti cigányok beözönlése is.

A nyugati államok rájöttek, hogy baj van. Ezeket kitenni nem tudják, de mivel sokkal több gyereket vállaltak és vállalnak a bevándorlók, mint az európaiak, ezért cselekedni kell. Mivel az őshonos európai nem szaporodik, akkor máshonnan kell hozni fehéreket, főleg Európából, abból a keresztény kultúrkörből, ahova a nyugati emberek valók. A gond fokozódott, hiszen elkezdődött az, aminek a végét nem látni, pontosabban elkezdődött Európa középső területeinek aljas kiüresítése annak érdekében, hogy a nyugati demográfiai vergődésben szenvedő államok még egy ideig elkerüljék az elkerülhetetlent, a demográfiai összeomlást és a kisebbségi létet saját hazájukban.

Az EU már megmutatta az elmúlt években, hogy mit akar. Persze sokan csak a külső mázt veszik észre, de az EU, pontosabban az azt vezető nagyhatalmú államok hátsó szándéka el van takarva. A céljuk az, hogy az újonnan belépő országok fiatalságát ellopják, és az újonnan felvetteket így gazdaságilag, s minden más értelemben padlóra küldjék. Mindenkit azzal hitegettek, hogy az EU-s pénzek majd gyorsan felrázzák a keleti gazdaságokat az EU-n belül, és minden szép lesz. Ennek ellenére más történt. Az európai nyugati térség rájött arra, hogy ha a keletnek nem ad megfelelő fizetéseket, nyomorban és az ide telepített üzemeiben pedig rabszolgaságban tartja éhbérért őket, akkor előbb vagy utóbb a fiatalság köreiben kivándorlást indít el a nagyobb bérrel kecsegtető nyugat felé. Magyarán egy irányított gazdasági száműzetésbe taszít milliókat. A fiatalok el is indultak, annyian, hogy egyes országok csak most jönnek rá, hogy mit jelent az EU. Óriási népességet veszített, és azon belül is fiatal népességet, Bulgária és Románia. A problémáik így óriásit nőttek, hiszen szisztematikus kiüresítési folyamat áldozatai. Magyarország a kivándorlási ráta középmezőnyébe került. Az EU-ban azonban ott ragad a fiatalok nagy része, ami a hazai gazdaságokra úgy hat, mintha atombombát dobnának rájuk. Persze ez az átkos folyamat mindenre negatívan hat, de leginkább a nemzetek elpusztítását szolgálja Európa közepén és déli részén. Természetesen az EU főleg zsidó vezetősége örömmel konstatálja az elért „eredményeket"."

Miért alacsonyak a béreink? Válasz a Portfolio írására

https://internetfigyelo.wordpress.com/2015/02/17/miert-alacsonyak-a-bereink-valasz-a-portfolio-irasara/

A Portfolio oldalain nem régen egy írás jelent, meg, ami azt boncolgatja, miért alacsonyak a magyar bérek. Az írásának keretes része azzal kecsegteti olvasóit, hogy ha "biztos tudást" szeretnének kapni az "összeesküvés-elméletek és kizsákmányolás-teóriák" híveivel szemben, akkor Oblath Gábor nyomán el kell fogadják azt az érvelést, miszerint a magyar bérek a termelékenységünk szintje alapján teljesen a helyén vannak. Madár István írásával több ponton nem értek egyet.

A helyzet úgy áll, hogy ha valaki biztos tudást akar szerezni a közgazdaságtan tudományából, akkor meg kell ismerkednie az úgynevezett "Két Cambridge tőke vitájával". Az 1960-as években az angliai Cambridge-i Egyetem professzorai az olasz Pierro Sraffával az élen bebizonyították, hogy a profit és a bérek részesedése a megtermelt hozzáadott értékből nem meritokratikus és nem piaci alapon történik, hanem a tőketulajdonos és a munkavállalók közötti nyers bérharc során. Azaz a bérek szintjét a kizsákmányolás mértéke (a két fél relatív erőviszonya) határozza meg, csak éppenséggel nem úgy, ahogy azt Marx gondolta. A vita végén az ellenfél, a Massachusetts állambeli Cambridge vezéregyénisége, Paul Samuelson elismerte a másik oldal igazát. Sraffát azóta sem cáfolta senki. A helyzet tehát az, hogy a közgazdaságtan jelenlegi állása szerint a "kizsákmányolás teória" az érvényes magyarázat a bérek mértékének meghatározásában.

Ennek a rövid elméleti kitérőnek a fényében talán nem meglepő, hogy Észak-Nyugat- és Dél-Európa munkapiacain szinte mindenhol az óriási tagsággal rendelkező szakszervezetek és a cégek béralkuiban határozódik meg a bér. Sehol nem olyan nyers piaci módon, mint a kelet-európai vadkapitalizmus országaiban. Ahogy azt Bo Strath finn akadémikus, az északi modell munkaügyi kapcsolatainak vezető szakértője leírja, az északi országokban nem csak szektorális szinten kötöttek a felek szolidarisztikus bérmegállapodásokat, de teljes népgazdasági szinten is! (A germán nyelvekben a 'nemzetgazdaság' megfelelőjeként fennmaradt a magyarban kicsit Kádár-korszakbelinek hangzó 'népgazdaságtan' kifejezés.) A német kollektív megállapodások szektorális szinten zajlanak. Ahogy Wolfgang Streeck, a német munkaügyi kapcsolatok legismertebb elemzője, a Max Planck Intézet emeritus igazgatója kiemeli: a kollektív megállapodásokra alapuló bérmegállapodás előnye, hogy
"…a bérek magasabbak lesznek, a bérek közötti különbségek pedig kisebbek, mint a szabad munkapiacon."

A kollektív megállapodásokra alapuló bérmegállapodás olyannyira alapvető eleme az európai munkapiacoknak, hogy nem csak az észak- és nyugat-európai országokban van nagy hagyománya, hanem a frissen megválasztott Sziriza kormány is vissza kívánja azokat állítani, miután a megszorításokat Görögországra erőltető trojka a görög társadalmi berendezkedésbe brutálisan beleavatkozva pár évvel ezelőtt megszüntette azokat.

A rendszerváltás utáni kelet-európai kapitalizmusokból azonban látványosan hiányzott egy olyan elem, amely Észak-Nyugat-Európában az ottani társadalmi berendezkedés központi eleme: az érdemi szakszervezetek. A már idézett Streeck bemutatja, hogy míg 2003-ban a nyugati német tartományok mukavállalóinak 80%-a volt kollektív megállapodásokkal lefedett, addig az új, keleti tartományokban mindösszesen 21%. Nem meglepő módon a kelet-német bérek alacsonyabbak is maradtak, és brutális elvándorlás ment végbe a nyugati tartományok felé.

Hasonló a helyzet a többi volt államszocialista országban is. Piero Sraffa már említett munkásságának fényében – miszerint a béreket nem meritokratikus és nem piaci folyamatok határozzák meg – nem meglepő, hogy a keleti országok bérei jóval alacsonyabbak annak ellenére, hogy az OECD PIAC felmérése szerint a keleti és nyugati munkavállalók piaci képességei között semmifajta különbség nincs.

A kollektív béralkuk hatását a bérkülönbségekre a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet is igyekezett hangsúlyozni:

Az ábráról látható, hogy Magyarország a kelet-európai és az angolszász országokhoz hasonlóan rendkívül alacsony kollektív megállapodási rátával a rendkívül magas bérkülönbségeket felmutató országok közé tartozik. Ezért lehetséges az is például, hogy mint az a hetekben nyilvánosságot látott, az egyik szupermarket lánc dupla akkora béreket fizet az alkalmazottainak Magyarországon, mint a másik…

Ugyanez áll az átlagbérekre is. Tulajdonképpen ezt a hatást mutatja a Madár István által bemutatott termelékenység-bér ábra is:

Már az eredeti, fekete regressziós egyenes mentén is látszik, hogy a magas kollektív feledettségű nyugat-európai országok többségében magasabbak a bérek, mint ami a termelékenységből következne, a kelet-európaiakban pedig alacsonyabb. Ez a vonal azonban egy torzításon alapul: sokkal meredekebbé teszi az, hogy a gyenge szakszervezetekkel, alacsony kollektív megállapodásokkal jellemezhető kelet-európaiak lehúzzák az alsó végét. Ezek az országok alacsony bérszinttel, alacsony minimálbérekkel és magas bérkülönségekkel tulajdonképpen magukra húzzák az európai alacsony bérezésű termelést. Ilyen módon az ábrával tulajdonképpen Oblath Gábor és Madár István egy tautológiát állítanak: rendben lévő, hogy alacsonyak a béreink, mert alacsonyak a béreink.
Rögtön világossá válik mindez, ha a széles lefedettségű kollektív megállapodásokkal bértárgyaló nyugat- és észak-európai országokra húzunk regressziós egyenest: a minimális szakszervezetekkel működő kelet-európai munkapiacok bérei rendkívül elmaradnak a termelékenységükből adódó trendtől!

Pogátsa Zoltán

http://www.portfolio.hu/

 

You are receiving this email because you subscribed to this feed at feedmyinbox.com

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Liberális + baloldaltól különösen sokszor hangzanak el oroszellenes kijelentések, sőt kirohanások, mindez annak ellenére történik, hogy Oroszország minden eddigi kormánya az elmúlt 25 évben lelkiismeretesen ellátta Magyarországot energiahordozókkal, elsősorban kőolajjal és földgázzal.

Tényleg a függetlenségi népszavazások a jó párhuzam, amivel Koszovó és Montenegró is el tudott szakadni Szerbiától. A háttérhatalom őket is oroszbarátságuk miatt büntette?! De főleg antiliberalizmusuk miatt!

Sokkal nagyobb terület nem ukrán, és nyugaton lengyel, ruszin, de még német és cseh is van. Nem értem, miért kéne egy mesterséges állam területi egységéért pattogni. Csak folyamatos polgárháborúval tartható egyben = nem éri meg egyben tartani humanitárius szempontból sem azt az országot! Lemberg azaz Lvov példéul lengyel, német város volt. Egy Osztrák - Magyar Monarchia térképet is érdemes nézni, észak-keleti részei most ukrajnai területek. 1945-ben valamiért egy darab Csehszlovákia is átkerült a szovjetekhez, elfelezve ezzel egy magyar falut. A kárpátaljai magyarok érdeke sem a folyamatos háború, és az oroszellenes sovinizmus. Amit kisebbségelllenességnek is hívnak, de az orosz lakosságú területeken éppen többségben vannak.

A balliberálisok, akik a mai napig helyeselik a trianoni békét, etnikai térképeket mutogattak, többek közt. Hogy szerintük miért igazságos. Nem az persze, de nem is nacionalista nemzetállam volt a Magyar Királyság hogy etnikailag egységesnek kellett volna lennie. De nem is indított irtóhadjáratot a románok ellen pl, ahogy ezt tette a banditakormány a kelet-ukrajnai oroszokkal! A "Kiirtunk minden oroszt" elég világos üzenet volt, ez után került sor az orosz önvédelmi erők megszervezésére!

A MIKSZ ügyvezető testületének állásfoglalása az ukrán - magyar - orosz viszony kérdéseiről

A MIKSZ programjában rögzítette, hogy törekedni fog a népek közötti barátságot előmozdítani, ezért a mai közép- és kelet-európai konkrét helyzetben felhívja a figyelmet arra, hogy Magyarország politikai pártjainak és csoportjainak a népek közötti békés együttműködést kell támogatni és elősegíteni. Nyugtalanítónak látjuk azt a helyzetet, hogy egyes politikai körökből - ezek lehetnek politikai szervezetek vagy irányzatok - most különösen sokszor hangzanak el oroszellenes kijelentések, sőt kirohanások, mindez annak ellenére történik, hogy Oroszország minden eddigi kormánya az elmúlt 25 évben lelkiismeretesen ellátta Magyarországot energiahordozókkal, elsősorban kőolajjal és földgázzal.

Arról sem tudunk, hogy Oroszország vezető politikai pártjai támadták volna Magyarország politikai vezetését. Ebben a helyzetben nem lenne meglepetés senki számára – legalább is mi úgy látjuk –, hogy Oroszország megelégelné a folyamatos oroszellenes támadásokat, és a nyersolajat és a gázt vele barátságosabb államnak adná el. Emlékeztetni akarunk mindenkit, aki nem tudná, hogy a föld nyersolaj és gáztartalékai nem végtelenek, a földgáz és nyersolaj iránti igény pedig folyamatosan nő és nőni fog. A szibériai gázlelő helyek kb. ugyanolyan távolságra vannak Japántól és Kína keleti partjaitól, mint tőlünk. Ezek az országok fizetőképes vásárlók lehetnek bármikor, ezért nemzeti érdekünk, létérdekünk, hogy Oroszország a mindenkori magyar kormányban megbízható üzleti partnert és barátot láthasson és lásson! Nagyon nem szeretnénk olyan helyzetbe kerülni, hogy valamelyik este nem tudjuk bekapcsolni a fűtést!

Különösen élesen támadják a jó magyar-orosz viszonyt az ún. demokraták és az ún. liberálisok, teljesen érthetetlen, hogy mi bajuk van a jó magyar-orosz gazdasági kapcsolatokkal, mert ezek a kapcsolatok nekünk soha nem ártottak. Nem a mi dolgunk megszabni, hogy milyen kormánya legyen Oroszországnak, de szükségesnek tartjuk megjegyezni, hogy az Egyesült Államnak és az EU-nak sem! Ez Oroszország belügye, és egyedül az orosz nép hivatott eldönteni. A mi nemzeti érdekünk pedig, hogy jó viszonyunk legyen Oroszország és Ukrajna népével is, és nekik is azt tanácsoljuk, hogy egymással is legyenek jó viszonyban, mert ez az ő érdekük is! Mióta itt vagyunk a Kárpát-medencében, szomszédok voltunk és a jövőben is maradunk. Éppen ezért az orosz-magyar-ukrán viszonyt saját nemzeti érdekünk szempontjából kell megítélni, nem pedig az EU egyes vezetőinek és a NATO katonai vezetésének a szempontjából, ezekből következően ismételten követeljük, hogy minden politikai irányzat és szervezet a békés együttműködés szempontjából induljon ki, és ezt elvárjuk a magyar kormánytól is!

P. S.: különösen furcsa és ízléstelen szempontunkból, hogy addig, amíg a magyar tömegtájékoztatás vezetői nem ítélték el a skótokat szakadároknak, mert nemrégen szavaztak arról, hogy együtt maradjon-e Skócia és Anglia – addig a volt kelet-ukrajnai oroszokat szakadároknak bélyegezték meg, mert ők is felhatalmazva érezték magukat, hogy saját sorsukról szavazzanak, és mindenki tudja, hogy legalább tízmillió oroszról van szó, akiknek szintén joguk van, mint a skótoknak is volt eldönteni, hogy együtt maradnak vagy önálló államot alkotnak.